O nas

Wybrane artykuły i wywiady:
Al-fatnujah Chonabibe!, Magazyn HipHop, 23.05.2007
Przyszłosć polskiego beatboxu, Magazyn HipHop, 17.10.2006
Beatbox w Polsce rośnie w oczach, Hip-Hop.pl, 02.07.2006


Al-Fatnujah to zespół trzech beatboxerów (muzyków imitujących dźwięki za pomocą ust), uważany za jeden z najbardziej spektakularnych projektów muzycznych ostatnich lat. Za ich poruszające tłumy koncerty zgarniają same najlepsze recenzje. Jak sami o sobie mówią:
„Jesteśmy dj`em w trzech osobach zrodzonym z trzech różnych inspiracji. Szokującą mieszanką pozytywnych brzmień i bywa, że mocnych uderzeń. Gramy to co wszyscy znają, nadając temu naszych kolorów.”

ALFNJ to przede wszystkim oryginalny covering i sztuka beatboxowej adaptacji, inspirowanej utworami z pogranicza reggae, hip hopu, r`n`b, drum`n`bass, electro, funku i popu.
„..są najlepsi, najsprawniejsi, najbardziej otwarci, najbardziej widowiskowi i zjawiskowi. Nogi wyrywają się do tańca!” Jacek Szymczyk, Dziennik Wschodni 13-15.11.2006

W 2006 roku wydali 10 Kilobeatz Mixtape - pierwszą polską płytę beatboxową, którą doceniły zarówno media, jak i krytycy, a przede wszystkim publiczność, wykupując cały nakład w 3 miesiące od premiery (teraz płyta do pobrania ze strony zespołu alfnj.com).
„Pionierski projekt na naszym rynku (świetnie wydany w ręcznie robionym kartoniku) [...] sprawdza się na imprezach, w domu, wszędzie. Zróżnicowanie materiału i rozstrzał klimatów muzycznych [...] całość wykonana jest RE-WE-LA-CYJ-NIE!” Kamelito, Magazyn Hip Hop, Sierpień 2006

Jahdeck, Fat Matthew i Nubi na początku 2008 roku nagrali utwór „Jestem tu u Siebie”, który znalazł się na one riddim albumie wydawnictwa Rial Agony „Bless Ya Riddim”, który został również wydany na winylowym singlu dystrybuowanym na całym świecie. Utwór ten, nagrany w 100% bez użycia instrumentów, przez wiele tygodni znajdował się na pierwszym miejscu list przebojów m.in. wrocławskiego radia Luz.

Współpracują i współpracowali m.in. Z: Dj Feel-x`em (Kaliber 44, Mad Crew, Siła-z-pokoju), Love Sen-C Music Soundsystem (najlepszy i najstarszy polski reggae soundsystem), JuniorBwoy (Vavamuffin), Rahim (3xKlan, Paktofonika, Pokahontaz). Supportowali takich artystów jak m.in.: Joe Cocker, Giana Nanni, Dj Scratch (The Roots), Dreadzone, Fisz, Emade & Envee i innych.

Al-fatnujah MySpace


Booking & Management:

Albert Pyrgies
e-mail: albert@2toxic.com
kom: +48 605 991 221

<< wstecz